Kurtki ze skóry cieszą się ogromną popularnością wśród pań z wielu powodów. Po pierwsze, są niezwykle trwałe. Niejedna z naszych mam lub babć do dziś nosi kurtkę skórzaną zakupioną przed wieloma laty. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ powracają fasony z lat 60., 70. oraz 80., a skórzana kurtka wykonana z wysokiej jakości skóry z pewnością nadal wygląda modnie i elegancko. Po drugie, skórzane kurtki idealnie nadają się jako kurtki wiosenne oraz jako nakrycia na jesień. Skórzane kurtki świetnie chronią przed wiatrem, deszczem i zimnem. Bogactwo fasonów jest tak duże, że właściwie każda z pań powinna znaleźć model kurtki dla siebie. Bez problemu znajdziemy skórzaną kurtkę w stylu żakietu, płaszcza, marynarki czy kurtki motocyklowej.

Obok skóry naturalnej coraz większą furorę robi skóra ekologiczna, która jest tańsza i chętnie wybierana przez zwolenników zwierząt. Skóra ekologiczna wygląda właściwie jak skóra naturalna, więc wizualnie i pod względem jakości nie widać żadnej różnicy. Za to, jak już było wspomniane, kurtki ze skóry ekologicznej są znacznie tańsze niż ze skóry naturalnej.

Wśród kurtek skórzanych bardzo modne są krótkie ramoneski, które idealnie współgrają z legginsami, spodniami rurkami i sukienkami. Ogromną zaletą ramonesek i krótkich kurtek skórzanych jest ich idealne dopasowanie do ciała oraz do różnych stylizacji. Będą one pasować zarówno do eleganckich strojów, jak i sportowych oraz codziennych. Na zimę można zdecydować się na skórzaną kurtkę pilotkę, która może mieć dopinaną podszewkę z polaru, futra lub innego, ale równie ciepłego, materiału. Zimowe kurtki skórzane często są ozdabiane futerkiem przy kapturze, stójce lub rękawach.

Wśród kolorów kurtek ze skóry prym wiedzie wiecznie modna i niezawodna czerń, która pasuje do wszystkiego. Obok koloru czarnego modne są odcienie fioletowego, granatowego, brązowego, beżowego, grafitowego, szarego oraz bordowego. Różnokolorowe kurtki skórzane będą pasować na wiele okazji.